foto

Вирощування вівсяниці (костриці) лучної

Дата публікації: 03.09.2024

Вівсяниця лучна  є цінною кормовою рослиною. В її складі міститься 10% протеїну, 30% клітковини, 44% безазотистих речовин. Це багаторічна верхова злакова трава, що утворює нещільні кущі та досягає висоти до 120 см.

Її легко впізнати серед інших злаків за вузькими, блискучими листками, які знизу мають світло-зелений відтінок. Рослина формує кущ з великою кількістю вегетативних пагонів, густо вкритих листям. Коренева система добре розвинена і проникає в ґрунт на глибину до 160-180 см, при цьому основна маса коріння (понад 90%) розташована в шарі ґрунту до 40 см.

Її сіно має такі показники: вміст води — 14%, протеїну — 7,9%, жиру — 2,1%, клітковини — 22,8%, безазотних екстрактивних речовин — 39,7%, золи — 8,3%.

Вівсяниця найкраще росте на помірно вологих родючих суглинкових ґрунтах. Вона також добре розвивається в заплавах річок та на осушених торф'яниках, витримуючи затоплення до 30 днів. Рослина холодостійка. Фаза кущення настає через 30 днів після сходів.

У перший рік посіву генеративні стебла не утворюються, а повного розвитку вівсяниця досягає на другий-третій рік життя. Спосіб посіву – суцільний рядовий.

Глибина закладення насіння варіюється в залежно від типу ґрунту: на легких ґрунтах – 3-4 см, на середньо щільних – 2-3 см, а на важких – не більше 1,5-2 см. Костриця належить до середньостиглих видів. Насіння дозріває приблизно через 2 тижні після початку цвітіння.

Після випасання вівсяниця лучної швидко відновлюється. За сприятливих умов вона може рости на одному місці 7-8 років, а з внесенням добрив — до 15 років. Урожайність сіна складає 50-60 ц/га.

Читайте також: Кохія вирощування, догляд

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини