foto

Особливості вирощування редьки

Дата публікації: 28.05.2024

Редька – дворічна рослина протягом першого року вона формує коренеплід із розеткою листя, а на другий рік утворює квітконоси, цвіте та дає насіння.

Редька — перехреснозапильна рослина,  яка запилюється комахами, переважно бджолами. Квітки мають різне забарвлення, але схожу будову: чотирипелюстковий віночок, шість тичинок і маточку. Суцвіття утворюють кисть, плід - стручок різної форми, який не розкривається. Насіння округло-овальне, коричневе, з різними відтінками.

Вегетаційний період редьки триває від 55 до 150 днів. У скоростиглих сортів коренеплоди формуються за 55-90 днів, наприклад Біла літня, Дайкон, а у пізньостиглих – за 100-120 днів (Зимова чорна довга, Зимова чорна кругла).

Редьку можна висаджувати як ранньою весною для літнього споживання, так і в середині літа для зберігання. Вибираючи сорти з різними термінами дозрівання, можна забезпечити безперервний збір урожаю з початку літа до осені.

Вибір ділянки

Редька надає перевагу пухким родючим ґрунтам, проте без свіжої органіки. Гній та перегній краще вносити під попередню культуру, а не безпосередньо перед висадкою редьки.

Редьку висаджують у сонячному місці, оскільки нестача світла призводить до активного росту листя, а не формуванню коренеплоду. Не рекомендується садити редьку після інших хрестоцвітих культур, таких як капуста, ріпа, редиска або інша редька.

Строки висіву насіння

Скоростиглі сорти висаджують здебільшого наприкінці квітня - початку травня, пізні (або їх ще називають осінніми або зимовими, чорними) – на початку чи середині липня, але все залежить від погодних умов.

Посів у теплицях і теплих парниках розпочинається вже в лютому.

Редька - холодостійка рослина. Сходи з'являються при температурі 3-5°C і можуть витримувати похолодання до 3-4 °C. Дорослі рослини переносять заморозки до -5-6°C.

Щоб забезпечити хороше формування коренеплодів, потрібно надати їм достатньо простору для росту.

Для ранніх та середньоранніх сортів редьки відстань між рядами має бути 20 см, а між рослинами в ряді — 10 см. Для всіх інших сортів відстань між рядами повинна становити 30 см, а між рослинами — 15 см.

Глибина загортання насіння повинна бути 1,0-1,5 см.

Ранні сорти з коротким періодом дозрівання ідеально підходять для вирощування під склом або плівкою.

Перед посівом до ґрунту додають монофосфат калію або суперфосфат. Калій і мікроелементи краще вносити під час вегетації у вигляді підживлення або поливу.

Позакореневе підживлення комплексним хелатним добривом має сенс проводити в фазі 4-6 листків, коли починається формування коренеплоду. Однак надмірне внесення добрив може спричинити гіллястість коренеплодів.

Догляд за посівом редьки включає розпушування міжрядь, збереження оптимальної густоти рослин та боротьбу з бур'янами.

Для формування щільних і ніжних коренеплодів редьки необхідно забезпечити достатню кількість вологи. У посушливий період це досягається через поливи кожні 5-6 днів.

Якщо в коренеплодах редьки буде нестача вологи, це призведе до одерев’яніння та огрубіння  за рахунок чого вони стають непридатними для харчування.

Збирання літніх сортів редьки проводять поетапно, в міру дозрівання коренеплодів. Зимові сорти редьки рекомендується збирати до настання постійних морозів.

Читайте також: Технологія вирощування пекінської капусти

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини