foto

Технологія вирощування пекінської капусти

Дата публікації: 23.05.2024

Пекінська капуста — однорічна та дуже скоростигла культура. За відносно короткий період вегетації вона демонструє високу врожайність.

Пекінська капуста представлена листовою, напівкачанною та качанною формами.

Розетка рослин густа, діаметром 30-50 см, сильно облиствлена та розлога. Невелике, світло-зелене листя довжиною до 60 см зібране в качан. Качани можуть бути відкритими зверху або повністю зімкнутими, мають подовжено-циліндричну форму.

Поживна цінність пекінської капусти обумовлена високим вмістом легкозасвоюваного білка. Вона також багата на мінеральні солі та вітаміни, зокрема C, A, B1 і B2.

Листя пекінської капусти містить лізин — одну з найважливіших незамінних амінокислот для організму.

Пекінська капуста характеризується коротким періодом вегетації. Її вирощують як у захищеному, так і у відкритому ґрунті.

Існують два методи вирощування пекінської капусти: безрозсадний і розсадний. Розсадний метод має очевидні переваги, такі як скорочення періоду дозрівання і прискорення зростання рослин.

У відкритому ґрунті, при вирощуванні на салат, вегетаційний період триває 30-40 днів у фазі 5-7 листків, а для отримання качанів – 50-60 днів. У захищеному ґрунті її можна використовувати для салатів вже через 20-25 днів після посіву насіння.

Хоча вся пекінська капуста є скоростиглою культурою, існують різновиди, які відрізняються за термінами дозрівання. Ранні сорти пекінської капусти готові до збирання через 40-55 днів (Маноко F1, Мікадо F1), середні – через 55-60 днів наприклад, Кантонер, а пізні – через 60-80 днів.

Пекінська капуста вимоглива до ґрунтових умов і вологолюбна, тому її слід вирощувати на дуже родючих ґрунтах. Найкраще вона росте на суглинкових та супіщаних ґрунтах. При вирощуванні пекінської капусти на легких ґрунтах необхідно вносити гній. Найкраще це робити під час підготовки ґрунту для попередньої культури.

Якщо ґрунт удобрюють безпосередньо перед висівом насіння, то гній має бути добре перепрілим.

Мінеральні добрива вносять у ґрунт перед висіванням насіння.

Пекінська капуста відносно холодостійка, але при сильному зниженні температури її ріст може затримуватися. Вона чутлива до сильних вітрів, які часто можуть перевертати її через слабко розвинену кореневу систему. Тому рекомендується садити її на захищених від вітру сонячних місцях.

Насіння починає проростати при температурі +3-4°C. Найбільш сприятлива температура для росту та розвитку становить +15-22°C.

Вирощування розсади

Найефективніше вирощувати розсаду пекінської капусти в торф'яних таблетках. Це пояснюється тим, що капуста погано переносить пересадку, часто хворіє і витрачає багато енергії на вкорінення. Для отримання раннього врожаю насіння пекінської капусти висівають на розсаду наприкінці березня, а для зимового споживання – наприкінці червня.

Для вирощування пекінської капусти обирають максимально легку та поживну суміш, яка добре пропускає кисень. Насіння заглиблюють на глибину 0,5-1 сантиметра і залишають у темному та теплому місці до появи сходів, що зазвичай відбувається через 2-3 дні. З цього моменту розсаду переміщують на добре освітлене місце.

Полив здійснюють за потреби, коли верхній шар ґрунту підсихає. Приблизно через 25 днів у розсади з'являється п'ятий справжній лист, що означає готовність до пересадки у відкритий ґрунт. Полив припиняють і через три дні проводять пересадку.

Для вирощування пекінської капусти потрібно обрати сонячну ділянку, де раніше росли огірки, часник, цибуля або морква.

Пекінська капуста є вологолюбною рослиною. Необхідно здійснювати 4-5 поливів незалежно від погодних умов, оскільки при підсушуванні ґрунту може розпочатися зацвітання рослин. Також важливо регулярно пропалювати бур'яни навколо рослин і розпушувати ґрунт. Необхідно також додавати добрива для підживлення рослин.

Щоб отримати якісний врожай, необхідно захищати пекінську капусту від шкідників і боротися з ними. Головними ворогами цієї капусти є земляні блішки, гусениці, метелики-капустяниці та слимаки.

Якщо блішка з'явилася, проведіть обприскування біопрепаратами, або ж використовуйте хімічні препарати. Застосовувати їх слід не пізніше, ніж за 30-35 днів до збирання врожаю.

Читайте також: Правильне пасинкування томатів

Коментарі до публікації
Додати новий коментар
Схожі новини